Yazarlarımız
TÜRK MİLLETİNİN KADERİ
15 Temmuz 2020 Çarşamba 24:21
Kadere iman etmişiz.
FETÖ=CIA, CIA=TERÖR
20 Aralık 2016 Salı 12:52
TÜRK AŞISI VARDA BİZ Mİ YAPTIRMIYORUZ..?
16 Haziran 2021 Çarşamba 14:16
Rahmetli Demirel`in yıllar önce söylediği ve her daim hatırlanan "Mazot vardı da biz mi içtik" sözünü hatırlayarak sözümüze başlayalım.
İSMAİL HOCA BU İŞ BÖYLE YÜRÜMEZ...
16 Eylül 2019 Pazartesi 9:22
Sezona oyun olarak iyi olmazsa da puan olarak iyi giden ekibimiz kendi evinde ligin vasat takımlarından Gözepe karşısın da hiç bir varlık gösteremeyince bir puanı da bu kez ``var`` sayesin de kurtardı..
RAMAZAN AYI BİR MEDENİYETTİR
21 Nisan 2021 Çarşamba 24:35
Müs­lü­man olan mil­let­ler şu­nu unut­ma­ma­lı­dır ki; İs­lâ­mi­yet, Müs­lü­man olan Türk­le­ri be­diî bir şek­le sok­muş ve Ra­ma­zan ayın­da mah­ya, te­miz­lik, ra­bı­ta­lı­lık, ah­lâk tas­fi­ye­si, gü­nah ve za­rar­lı şey­ler­den çe­kin­me, cö­mert­lik ve her­ke­si dü­şün­me ter­bi­ye­si­ni bir ara­ya ge­ti­re­rek, bir; “Ra­ma­zan Me­de­ni­ye­ti” vü­cu­da ge­tir­miş­tir.
RİZE’NİN GÜNEYE AÇILAN PENCERESİ
30 Kasım 2015 Pazartesi 11:21
Memlekette yeşil yol tartışmaları alabildiğince devam ederken Rize’mizin çehresini değiştirecek olan hatta değiştirmeye başlayan Güney Çevre Yolu çalışmaları güme gidiyor kanaatindeyim.
GENÇ ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM
16 Temmuz 2015 Perşembe 15:08
30 Nisan 2011 tarihinde Almanya`da bir gazeteciye verdiğim beyanatı , kelimesi kelimesine gönül dostlarıma aktarıyorum.
PARLAMENTER REJİM RAFA KALKACAK MI?
23 Mart 2015 Pazartesi 22:48
PARLAMENTER REJİM BUZDOLABINA SĞACAK MI? Geçmiş iktidarların hataları ve Ankara merkezli, katı ve baskıcı yönetim tarzı sebebiyle Türk insanı parlamenter rejim içerisin de her seçim dönemin de yeni kurtarıcılar arama psikolojisine mahkum edildi. Kurtarıcı arayışına çıkan bu necip millete çok çeşitli akıl oyunları kuruldu ve her defasında insanımız hüsrana uğratıldı. Genç parlamenter rejimimizin geçmişinin kısa özeti budur maalesef. Gelip geçmiş iktidarların en barız ortak özellikleri insanımıza Ankara’nın yüksek tepelerinden bakma hastalıklarıdır. İnsanımız ekmek ve aştan önce kendisinin adam yerine konmasını talep etti. Ne yazık ki, cümle iktidarlar bu haklı talebe karşı hep cimri davrandılar. Köylü milletin efendisidir denmesine rağmen köylü seçimden seçime hatırlanan ikinci sınıf insan katmanı olarak görüldü. İnsanımız onuruna düşkündü ve hakkı olan saygıyı beklerken çoğu defa yeni kurtarıcılardan da beklediğini bulamayınca siyasete küser oldu. İnsanımızın siyasete ve siyasetçilere küs olduğu bir süreçte fırsat bu fırsattı deyip parlamenter rejimi askıya almak ve tek başlı bir yönetim modeline geçmek isteyen zihniyet gündeme gelince bu defa da parlamenter rejimin temsilcileri tepkilerini ortaya koymayı seçtiler. İktidar partisinde ki kaynamanın esas sebebi bize göre parlamenter sistem devam etmelidir isteğinde olanlarla, parlamenter sistemi buz dolabına koyup bir daha geri dönmemek üzere donmaya mahkum etmek isteyen zihniyet arasında gerginlik doğdu ve bu restleşmeler gündeme oturdu. Kısaca AKP çatırdamaya başladı ve bu dalgalı deniz de daha fazla yol alamayacağını gösterdi. Bu ülkenin parlamenter rejimden başka bir rejimi kaldıramayacağı net olarak görüldü. Sıkıntının kaynağı bu noktada sele dönüşmekte ve söz konusu sel AKP si siyaset denizinin dibine kadar sürükleyecek. Bu ülke bu zihniyeti bundan öteye taşıyamazdı ve taşımayacak. Kendilerine muhalefet eden herkesi ya hain, ya da paralelci ilan bir zihniyeti demokratik bir zihniyet olarak dağdaki çoban vatandaşa bile kabul ettiremezsiniz. İnsan onuruna saygının tüketildiği, hukukun sınırlarının keyfi uygulamalara varacak kadar zorlandığı bir siyaseti bu millet asla onaylamaz. Ben merkezli siyasetin sonunun yaklaştığı görülüyor. Biz diyenlerin siyaset tarzlarının önünün açılacağı günlere doğru yol aldığımızı hissediyoruz. Yandaş takımının gemiyi terk etmeye başlaması ciddi bir çözülmenin işaretleriyle doludur. Kısaca şu tespite gidebiliriz. AKP zihniyeti artık iflas etmek ve siyaset mezarlığında ki yerini almanın hazırlığı içindedir. Kazanan taraf asla aynı yapının içinde mevzilenen taraflardan her hangi birisi olmayacak, kazanan taraf bu defa inşallah millet olacaktır.
EN KISA ZAMANDA HÜKÜMET KURULMALIDIR
27 Haziran 2015 Cumartesi 17:28
7 Haziran seçimlerinin neticeleri koalisyon kuracak partileri belirlenmiştir.
JANDARMA 182 YAŞINDA
16 Haziran 2021 Çarşamba 14:15
Seçmenin Karmaşık Algısı
26 Mart 2014 Çarşamba 10:27
Millet olarak tarih boyunca birçok devlet kurmaktan övünmüşüzdür. Kimilerine göre 17 kimilerine göre 36 olan Türk devletlerinin bir kısmı tarih sahnesinde yok olurken bir kısmı ise varlığını hala sürdürüyor. Soru şu: Biz bundan övünelim mi övünmeyelim mi? Tabi bu teze iki türlüde yaklaşmak mümkün. Övünürüz çünkü, birçok savaşa rağmen yine ayağa kalktık. “yiğit düştüğü yerden kalkar misali.” ya da övünmeyiz, bunun bir yönetim problemi olduğunu iddia edebiliriz. Millet olarak, bu konu hakkında iki türlü de düşünebiliriz. Her iki görüşünde doğruluğu tartışmaya açıktır.
BÜYÜK BEYAZ (?) ŞEF
18 Kasım 2015 Çarşamba 14:55
Kenya’nın Siaya eyaletine bağlı Kogela köyünden Lou kabilesine mensup ilk zenci ABD başkanı Barak Obama…
12 EYLÜL 1980 ÖNCESİ VE SONRASI
16 Eylül 2021 Perşembe 9:54
12 Eylül un mağduru bir insan olarak yıldönümünde kısa ve öz bir değerlendirme yapmak istedim.
ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ NEDİR?
14 Mayıs 2014 Çarşamba 12:26
ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ; BİREYİN ZEKASI NORMAL YADA NORMALİN ÜZERİNDE OLMASINA RAĞMEN DİNLEME, DÜŞÜNME, ANLAMA, KENDİNİ İFADE ETME, OKUMA YAZMA VEYA MATEMETİK BECERİLERİNDE YAŞITLARINA VEYA ZEKASINA ORANLA DÜŞÜK BAŞARI GÖSTERMESİDİR. ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ DENDİĞİNDE KİŞİLER ÇOĞUNLUKLA BUNU BİR HASTALIK VEYA ZEKA GERİLİĞİ OLARAK ALGILAMAKTADIRLAR VE AİLELER ÇOCUKLARI İLE İLGİLİ ÜMİTSİZLİĞE KAPILABİLMEKTEDİRLER. BUNUNLA BİRLİKTE EN TEHLİKELİSİ ÇOCUĞUNDA BU ÜMİTSİZLİK DURUMUNA DÜŞMESİDİR.
ÖZGECAN VE İDAM!
17 Şubat 2015 Salı 11:41
Mersin’de meydana gelen menfur cinayet münasebetiyle, idam cezası tartışılır hale geldi. İyi ki geldi…
KERKÜK’TEN MESAJINIZ VAR!
06 Şubat 2014 Perşembe 15:45
Sizden bir ricam var.
Bu balta bu ormanı kurutacak
16 Aralık 2013 Pazartesi 14:53
Geçmişten bu yana beklenen ilgiyi göremediğinden şikayet edilir Karadeniz’in.Esnaf hep bir sitem içerisindedir,özellikle de hizmet sektöründe yer alan kıymetli bölge esnaflarımız.Her zaman kıyaslanır yoğun turizm bölgeleri ile , aslında çok daha büyük bir cevhere sahip olduğundan ancak işlenmediğinden yakınılır.
Yok böyle bir şey.
18 Ocak 2014 Cumartesi 14:30
Zaman zaman kullandığımız kelimeler var, bazen hayrete düştüğümüzde dediğimiz .... İnanamıyorum,, veya Yok böyle bir şey ... Dediğimiz zamanlar var..
ŞARK MESELESİ`NDEN BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ`NE
16 Aralık 2013 Pazartesi 22:27
Atatürk dönemi (1923-1938) sonrası başlayan, 1980` e kadar örtülü olarak yürütülen ve Şark Meselesi/Doğu Sorunu olarak tanımlanan, 10 Ağustos 1920` de Osmanlı`ya imzalattırılan, Mustafa Kemal`in yırtıp suratlarına attığı SEVR`in amaçlarını gerçekleştirmede bugün iç ve dış güçler tam bir ittifak halinde halindedir.
ORTAK KAYGI
10 Eylül 2015 Perşembe 10:47
Lojistik Merkez Rize’nin
18 Ekim 2013 Cuma 2:32
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kesin bir dille İyidere-Of arasında Lojistik Merkez’in kurulacağını müjdelemesi bizleri oldukça memnun etmiştir. Bu açıklamanın ardından Trabzon ve Gümüşhane’den bazı kesimlerin propagandaları da son bulmuştur. Projenin yapılması adına son derece elverişli koşullar taşıyan İyidere’nin proje sayesinde büyük bir gelişme ivmesi yakalayacağını düşünüyor, projenin ilimize kazandırılmasında emeği geçenleri yürekten kutluyorum.
GÖNÜLLÜ KÖLELİK
04 Şubat 2017 Cumartesi 19:03
Zavallı Millet Ve Sömüren Vekil…
21 Eylül 2013 Cumartesi 20:47
Fakirlik ve sakatlık zor zanaat arkadaş…Kimi görsen etrafında ya sömürmeye ya da kullanmaya çalışıyor.
Gazete Yazarları
S.O.S. değil S.Y.S. (2)
14 Eylül 2019 Cumartesi 14:00
Elden Kayıp Gitmekte Olan Sağlık!
Anketler
RİZE MEYDANI SİZCE NASIL OLDU?
Mükemmel
Hiç Beğenmedim
Daha Güzel Olabilirdi
RizePostasi.Com sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Saklidir. Izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilamaz. Destek: info@rizepostasi.com

Web Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem