Gülşah ALCAN / TÜM YAZARLAR
ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ NEDİR?
14 Mayıs 2014 Çarşamba 12:26
ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ; BİREYİN ZEKASI NORMAL YADA NORMALİN ÜZERİNDE OLMASINA RAĞMEN DİNLEME, DÜŞÜNME, ANLAMA, KENDİNİ İFADE ETME, OKUMA YAZMA VEYA MATEMETİK BECERİLERİNDE YAŞITLARINA VEYA ZEKASINA ORANLA DÜŞÜK BAŞARI GÖSTERMESİDİR. ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ DENDİĞİNDE KİŞİLER ÇOĞUNLUKLA BUNU BİR HASTALIK VEYA ZEKA GERİLİĞİ OLARAK ALGILAMAKTADIRLAR VE AİLELER ÇOCUKLARI İLE İLGİLİ ÜMİTSİZLİĞE KAPILABİLMEKTEDİRLER. BUNUNLA BİRLİKTE EN TEHLİKELİSİ ÇOCUĞUNDA BU ÜMİTSİZLİK DURUMUNA DÜŞMESİDİR.
CEZA MI YOKSA DİSİPLİN Mİ?
18 Nisan 2014 Cuma 12:17
Disiplinin amacı, çocukların problem karşısında kurallara uygun ve mantıklı çözümler üretmelerini sağlamaktır. Cezada ise, sadece çocuğun yaptığı davranıştan anlıkta olsa vazgeçmesi söz konusudur.
Tuvalet Eğitimi
19 Mart 2014 Çarşamba 12:56
Öncelikle şunu bilmek gerekiyor ki, her eğitimde olduğu gibi tuvalet eğitiminde de bunu çocuğa vereceğiniz belirli bir yaş yoktur. Birkaç kalemde değerlendirmeden sonra tuvalet eğitimine başlamak daha doğru olacaktır. Her zaman bireysel farklılıkları gözetmek ve kardeşler arasında dahi karşılaştırma yapmadan bireysel ihtiyaçlara göre çocuklara muamelede bulunmak, hem sizi rahatlatacaktır hem de çocuğunuzla aranızdaki bağı kuvvetli ve daha yumuşak kılacaktır.
Arada Kalmışlık
09 Mart 2014 Pazar 22:40
Çocuklarımız mutlu olsun diye, hiç bir şeyden eksik kalmasın diye tüm imkânları ayaklarının altına sermeye çalışıyoruz fakat onların güçlenmesi, hayatı öğrenmesi, her zaman her istediklerine ulaşamayacaklarını bilmesi gerekir. Tüm hayatları boyunca onların yanında olmayı elbette isteriz fakat şu bir gerçek ki, her an onları koruyup gözetemeyiz.
Mesele, ben var mıyım? yok muyum? meselesi
28 Şubat 2014 Cuma 10:33
Bir eş düşünün ki misafir ağırlamayı çok sevsin bundan zevk alsın ne güzel değil mi fakat hanımından habersiz çat kapı eve misafir getirsin oradaki bayanın hisleri biraz empati yapacak olursak ne olacağını düşünelim değersiz, fikrinin önemi olmadığı ve mecbur bırakılmışlık, zorlanılmış değil mi ?
Anketler
Haber sitemizin kalitesinden memnunmusunuz?
Evet
Daha güzel olabilir
İdare eder
Hayır
FOTO GALERİ
İzlenme 8563
İzlenme 2049
RizePostasi.Com sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Saklidir. Izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilamaz. Destek: info@rizepostasi.com

Web Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem

TRT Haber Haberler

En Son Haberler  |  Haber Manşetleri

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu